.............."Až se jednou, na úplném konci života, bude promítat film, nechť je na co se dívat!"

Kdo je vlastně Mart Eslem?

6. července 2007 v 13:14 | Mart Eslem |  Mart Eslem
Uvědomil jsem si, že by bylo docela vhodné, umístit na blog něco o jeho autorovi.

Zde tedy naleznete krátký profil a budete vědět, kdo to vlastně je Mart Eslem...

Mart Eslem, vlastním jménem Martin Šlambor, se narodil 24. ledna 1974 v Ústí nad Labem. Povoláním podnikatel, duší cestovatel. Kromě svého zaměstnání a své záliby v cestování je aktivní i na poli sportovním. Působí ve Výkonném Výboru Asociace Plážového Volejbalu. Bydlí v Ústí nad Labem se svou přítelkyní Lenkou. Společně mají tři dcery Dominiku, Madalenu a Medeu Miu.

V první polovině osmdesátých let dvacátého století vyrůstal v Severní Itálii. Tato zkušenost za tzv. studenou oponou razantně ovlivnila pohled na svět a také touhu po svobodě a poznání. Díky dětství v zahraničí se také často jeho názory nesetkávají v rodné zemi, kterou nadevše miluje s přílišným pochopením. A to je možná škoda, protože vše, co dělá, co píše a co říká vychází z hlubin civilizací trápené duše. Té duše, která musí čas od času uniknout do divokého, ale svobodného světa nekonečných džunglí, hor a strání aby nabrala ukojila svou nekonečnou touhu žít. Jelikož nežijeme, abychom pracovali, ale pracujeme abychom žili. A žít neznamená prosedět život doma na židli. Alespoň ne pro Marta Eslema.

První cestu mimo Evropu podnikl roku 1999, kdy navštívil Tunisko. Zde, v oáze uprostřed pouště v blízkosti alžírských hranic cestování naprosto propadl.
Nejoblíbenějším kontinentem je Jižní Amerika a doposud navštívil 73 zemí světa. Pokud by musel opustit své rodné Čechy, pak jedinou možnou variantou k založení nového života by byl právě jihoamerický kontinent.

Hovoří italsky, anglicky, rusky a španělsky. O cestování pořádá přednášky, výstavy fotografií a publikuje v novinách a časopisech. V roce 2001 vydal knihu "Již zbývá jen Antarktida".
V roce 2003 se mu podařilo si splnit tento velký cestovatelský sen a zkompletoval sbírku všech sedmi světadílů. Na základě jeho myšlenky vnikl v roce 2006 Klub 7K sdružují momentálně 13 mužů a žen, kteří se narodily v České republice a navštívili všech sedm kontinentů planety Země.
Pokud by si mohl vybrat splnění jednoho jediného snu, byla by to cesta do vesmíru. Alespoň jednou v životě by chtěl spatřit modrou planetu z okénka vesmírné lodi.
Životní krédo a heslo: "Až se jednou, na úplném konci života, bude promítat film, nechť je na co se dívat!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Albert Albert | 8. července 2007 v 20:17 | Reagovat

Marte, jedna nezpochybnitelná pravda je, že máš doma krásný ženský. Tak moc necestuj a užívej si je.

2 Mart Eslem Mart Eslem | 9. července 2007 v 11:35 | Reagovat

Máš pravdu, jsem taková růže v trní....

Ovšem cestovat musím, protože když se dlouhou dobu nepřetržitě pohybuješ mezi samými ženami, mohl bys znenadání zjistit, že třeba již taky musíš řešit "periodicky měsíčně se opakující dny nervozity a histerie..."

:-D

3 Francesco Francesco | 27. listopadu 2012 v 12:55 | Reagovat

Krasna a stastna rodina...Jsem na tebe pysny...Mas byt prikladem ceskeho naroda....Jsem rad ze te a ted Vas znam....nezapomen´......

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama